Zdrowie i uroda

Naucz się żyć w zgodzie z naturą i czerp z niej to, co najcenniejsze!

Wspomniany już wcześniej Hipokrates, ojciec medycyny swoje 111 lat życia zawdzięczał podobno spożywaniu dużych ilości miodu. Nic w tym dziwnego! Miód to prawdziwy cud natury – recepta na zdrowie i długowieczność. Niektóre gatunki miodu zabijają te bakterie, którym nie dają rady nawet współczesne antybiotyki! Dzięki naszym przepisom i poradom nauczysz się żyć w zgodzie z naturą i czerpać z niej to co najlepsze!

Słodka Porada # 1
Jak wzmocnić serce i obniżyć ciśnienie?

Wymieszaj po pół szklanki miodu rzepakowego, soku z marchwi, buraków i chrzanu. Całość podziel na cztery części. Pij cztery razy dziennie po pół szklanki, na godzinę przed posiłkiem. Kurację stosuj 2–3 miesiące. W ten sposób wzmacnisz serce i obniżysz ciśnienie!

Słodka Porada # 2
Jak oczyścić organizm z toksyn? Zacznij zdrowo dzień!

Nim sięgniesz rano po kubek kawy, zaraz po przebudzeniu wypij szklankę przegotowanej, ciepłej wody z sokiem z cytryny i łyżką miodu. Taki poranny napoj powinien stać się codziennym rytuałem - orzeźwi Cię i pobudzi, a zastrzyk witaminy C z rana poprawi samopoczucie. Ponadto doskonale pomoże oczyścić Twój orgzanizm z toksyn, skutecznie podkręcając metabolizm i oczyszczając drogi moczowe.

Słodka Porada # 3
Zniszcz pryszcz miodem!

Pszczele produkty nie tylko stoją na straży naszego zdrowia, ale i dbają o nasz zdrowy wygląd. Miód jest dużym sprzymierzeńcem osób z problemami skórnymi. Pojedyncze pryszcze możesz smarować punktowo samym miodem, lub rozcieńczając go nieco w wodzie. Najlepiej robić to przed snem, aby przez noc miód mógł leczyć stać zapalny.

Słodka porada # 4
Nawilżająca maseczka miodowa

Miód to naturalny kosmetyk dla zmęczonej skóry. Działa odżywczo, wygładza i sprawia, że skóra staje się elastyczna. Dlatego właśnie domowe maseczki z miodu są skuteczniejsze niż drogie kremy. Wystarczy, że zmieszasz 2 łyżeczki naturalnego miodu z dwoma łyżeczkami letniego mleka i nałożysz na 10 minut na twarz, a następnie zmyjesz ciepłą wodą. Już po tak krótkim czasie zauważysz zadowalający efekt nawilżenia Twojej skóry!